اولین نمایشگاه تخصصی خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق با تمرکز بر موضوعات آب و برق، نفت، گاز و پتروشیمی، راه و ساختمان و صنایع از تاریخ ۲۴ لغایت ۲۶ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۹ در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی بغداد برگزار گردید. در این نمایشگاه ۳۶ شرکت، سازمان و موسسه دولتی و غیردولتی از کشور جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از سازمان‌های عراقی مرتبط حضور داشتند. این نهادها اقدام به نمایش دستاوردهای مختلف خود در زمینه‌های موضوعی نمایشگاه نمودند.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در روز ۲۶ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری با حضور مسئولین وزارتخانه‌های منابع آب، شهرداری‌ها و امور عمومی، محیط زیست و … در محل سالن افتتاحیه برگزار گردید و اهداف برگزاری این نمایشگاه در کشور عراق تشریح گردید.

یکی از اهداف اصلی این نمایشگاه توسعه همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور در زمینه‌های مختلف آب، برق، نفت، راهسازی و صنایع بوده است. در این رویداد شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی اقدام به نمایش توانمندی‌های خود از طریق نمایش‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نمودند. انعقاد قراردادهای دوجانبه با طرف‌های عراقی برای شروع پروژه‌های مختلف، در سطوح مطالعاتی و اجرایی از جمله اهداف مهم این نمایشگاه به شمار می‌آمد.

مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری به عنوان یکی از مراکز گروه دوم یونسکو با حضور فعال در این نمایشگاه، دستاوردهای مختلف خود را از ابتدای تاسیس (سال ۲۰۰۲) به نمایش گذاشت. این دستاورها شامل کتاب‌ها و نشریات مختلف، لوح‌های فشرده رویدادهای برگزار شده، خبرنامه‌ها، فیلم‌های مربوط به فعالیت‌های مرکز، بنرهای تبلیغاتی و … بوده است.