چهارمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب از تاریخ ۱ لغایت ۴ آذرماه ۱۳۸۵ در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و با حضور سازمان‌های دولتی و غیردولتی، پیمانکاران و شرکت‌های مهندسی مشاور داخلی و خارجی برگزار شد.

این نمایشگاه توسط وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران و شرکت IMAG از آلمان و با حضور حدود ۲۹۰ شرکت ایرانی و ۸۰ شرکت خارجی در مساحتی بالغ بر ۱۰۷۰۰ مترمربع (۲۰.۰۰۰ متر مربع ناخالص) به مدت ۴ روز برگزار گردید.

نمایشگاه صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب به عنوان محلی برای ارایه آخرین دست‌آوردهای این صنعت بود که با حضور شرکت‌های خارجی، زمینه مناسبی برای مبادله فن‌آوری‌های نوین این صنعت ایجاد نمود. برپایی چهارمین نمایشگاه بین‌الملی به دنبال سه نمایشگاه پیشین نشان دهنده این است که استمرار برپایی نمایشگاه‌هایی اینچنین، کشور ما را در کسب دانش فنی این صنعت یاری می‌دهد.

مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری – تهران (تحت پوشش یونسکو) با همکاری وزارت علوم و تحقیقات فدرال آلمان (عضو شورای حکام مرکز) نسبت به ایجاد غرفه‌هایی برای حضور برخی از کشورها و سازمان‌های عضو شورای حکام از جمله: ۱- وزارت شهرداری‌، محیط زیست و منابع آب کشور عمان، ۲- سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد ۳- سازمان آموزشی UNESCO-IHE هلند، ۴- دانشگاه واخنینگن و موسسه تحقیقات هلند و ۵- سازمان آب دوشنبه – تاجیکستان در سالن شماره ۳۸ به صورت فعال اقدام نمود. این مرکز به همراه برخی از اعضاء خود با تجهیز غرفه‌ها اقدام به نمایش محصولات و دست‌آوردهای خود در طی سال‌های اخیر (پس از تاسیس ۲۰۰۲) نمود.